Uzupełnieniem urządzeń klimatyzacyjnych Samsung są doskonałe technicznie, wyjątkowo ciche i energooszczędne centralki rekuperacyjne ERV wyposażone w automatyczną regulację punktu pracy wentylatorów, automatyczny by-pass, standardowy filtr klasy F8, oraz możliwość współpracy z wymiennikiem gruntowym, nawilżaczem i okapem. Centralka ERV może być opcjonalnie wyposażona w jonizator SPI, który ma zdolność do eliminowania licznych patogenów obecnych w powietrzu wewnętrznym takich jak bakterie, wirusy, roztocza, pleśnie i alergeny. Właściwości SPI zostały potwierdzone certyfikatem TUV Rheinland Polska.

 erv 

Zarówno latem, jak i zimą, praktycznie przez cały rok, niezwykle pomocny i pożyteczny okazuje się być rekuperator Samsung. Jest to wymiennik ciepła, (typ diamentowy) który zapewnia wymianę powietrza w budynku, co niezwykle pozytywne wpływa zdrowie i samopoczucie człowieka, szczególnie oddziałując na jego układ oddechowy. Dzięki tego typu urządzeniom istnieje możliwość zaoszczędzenia do dziewięćdziesięciu procent ciepła. Rekuperator taki posiada wysoką wydajność przepływu. Ponadto zapewnia niski pobór mocy dzięki zastosowaniu silników EC. Ponadto model posiada system sterowania automatycznego w standardzie, podobnie jako pilot zdalnego sterowania, który obsługuje kilka języków.

wymiennik ciepła - typ diamentowy 

Charakterystyka produktu:
Urządzenie podwieszane
Zoptymalizowany przepływ powietrza
Automatyczny system odświeżania
Inteligentny system sterowania
Niski poziom hałasu
Łatwy serwis
Elastyczność projektowania instalacji
Wąska konstrukcja i łatwy montaż
Wysoka wydajność

Automatyczny by-pass.

W trybie pracy Auto, w zależności od różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, centralka automatycznie steruje obejściem wymiennika (by-pass). Jeżeli różnica temperatur jest mniejsza niż 5 st.C, urządzenie otwiera by-pass, zapewniając jedynie wymianę powietrza bez odzysku ciepła na wymienniku krzyżowym. Takie rozwiązanie zapobiega zjawisku niepożądanego podgrzewania powietrza, nawiewanego do pomieszczenia w okresach przejściowych (wiosna, jesień), gdy np. w pomieszczeniu panuje temperatura 25 st.C (zyski ciepła), a na zewnątrz temperatura wynosi 20 st.C.

by-pass 

Współpraca z GWC.

Centralki wentylacyjne ERV pracują bez dodatkowej nagrzewnicy powietrza aż do temperatury zewnętrznej -15 st.C. Po połączeniu z odpowiednio dobranym gruntowym wymiennikiem ciepła, zapewniają całoroczną pracę, zużywając minimalne ilości energii elektrycznej.

Filtry klasy F8.

Centralki wentylacyjne ERV firm Samsung są wyposażone standardowo w wysoce wydajne filtry klasy F8 (EU8), wg PN-EN 779, gwarantujące dokładną filtrację powietrza nawiewanego do pomieszczeń, podczas gdy filtry oferowane standardowo w centralach innych producentów to najczęściej filtry klasy G3 i G4.

Strona używa plików cookies

2011. az-klimatyzacja.pl 2013 - All Rights Reserved.
Joomla template by TG